Бленджини след триумфа над Украйна: Момчетата бяха страхотни
28.06.2026
117
Сподели

Бленджини след триумфа над Украйна: Момчетата бяха страхотни

Селекционерът на мъжкия национален отбор по волейбол Джанлоренцо Бленджини бе щастлив след успеха срещу Украйна в Лигата на нациите.

Той обаче призова за промяна в програмата в турнира след тежките битки на България в Любляна.

"Момчетата бяха страхотни, защото днес говорихме, че не трябва да се предаваме. След три двубоя от по пет гейм, за мен не е добре да играеш два мача с разлика от само 18 часа. Не сме първи и няма да сме последните, които го правим. Играчите искат да печелят, а да играем всеки срещу всеки е много лесно. Има друг проблем - контузиите на волейболистите. Всеки е важен, но имаме нужда от най-добрите играчи", заяви Бленджини.

"Не знам какво и как да се направи, но трябва да се помисли за програмата. Мачът днес беше много важен за класирането в турнира и за ранглистата. Притеснен съм за контузиите на играчите. Може да си решиш цялото лято само с два двубоя. Трябва да хвърлим повече светлина върху това", продължи той. 

"Представянето ни беше много добро. Украйна е много силен отбор, имат супер играчи с много силен начален удар. Целта ни беше да не се предаваме. Знаехме, че може да правим някои неща по-добре. Не се отказахме, направихме го и сме щастливи. Мислим за следващата среща, която е в Чикаго след 2 седмици. Трябва да балансираме и да работим добре. Очаквам някои много важни двубои", добави италианецът.

Илиян Койчев

Илиян Койчев

Автор

Видео

Кратки Видеа