Борац с равенство срещу сърби в третата си проверка
Борац Баня Лука завърши 1:1 срещу ИМТ Белград в третата си контролна среща от лятната подготовка. Двубоят се игра на стадион „Радомир Антич“ в Ужице и бе поредна проверка за шампиона на Босна и Херцеговина преди сблъсъците с Левски от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.
Тимът на Винко Маринович поведе през първото полувреме чрез Санди Огринец, но сръбският съперник стигна до равенството след почивката с попадение на Стефан Шапич. Така Борац записа първо равенство в подготовката след победите с 8:0 над Йединство Пути и 1:0 над Сутиеска Никшич.
Борац започна по-активно и още в първите минути създаде няколко ситуации пред вратата на ИМТ. Амар Милак, Лука Юричич и Абел Пасквал имаха възможности да открият резултата, но вратарят на белградчани Огнен Чанчаревич се намеси стабилно.
Натискът на босненския шампион даде резултат в 27-ата минута. Стефан Савич намери с добър извеждащ пас Санди Огринец, който се измъкна от защитата на ИМТ и реализира за 1:0. Това бе и резултатът на почивката.
След паузата Борац не успя да реши мача, а ИМТ стигна до изравнително попадение в 75-ата минута. Никола Глишич центрира от корнер, а Стефан Шапич надскочи защитата на Борац и оформи крайното 1:1.
Треньорът на Борац Винко Маринович определи проверката като полезна преди старта на европейската кампания. Според него тимът му е имал още няколко добри положения, контролирал е голяма част от двубоя, но е допуснал попадение от статично положение. Наставникът уточни още, че Милош Йоич, Сърджан Граховац и Дани Ромера не са били натоварени заради леки проблеми и с цел да не се поемат излишни рискове.
Борац започна срещата в състав: Никола Четкович, Владимир Роган, Синиша Саничанин, Абел Пасквал, Себастиан Ерера, Санди Огринец, Огнен Радошевич, Стефан Савич, Амар Милак, Матей Декет и Лука Юричич.
За ИМТ стартираха: Чанчаревич, Мартос, Глишич, Лукович, Жуниньо, Леби, Цоич, Акрофи, Радивоевич, Шапич и Миланович.
До първия мач с Левски Борац има още една планирана контрола. Босненският шампион трябва да срещне руския Ахмат Грозни на 29 юни, след което вниманието на тима ще бъде насочено изцяло към европейския двубой със „сините“. Първата среща между Борац и Левски е на 7 юли от 21:30 часа в Баня Лука.