Григор Димитров е на първи ATP четвъртфинал за сезона
24.06.2026
66
Сподели

Григор Димитров е на първи ATP четвъртфинал за сезона

Григор Димитров се класира за първия си четвъртфинал на турнир от ATP през сезона. Най-добрият български тенисист записа втора победа на надпреварата в Майорка, след като се наложи над Абдула Шелбайх от Йордания с 6:2, 6:4.

Двубоят продължи 95 минути, а Димитров показа стабилна игра и в двата сета, за да продължи уверено напред на тревните кортове в Испания.

Григор участва в турнира с „уайлд кард“, след като получи покана от организаторите. Българинът ще играе със специална покана и на „Уимбълдън“.

Димитров започна убедително срещу Шелбайх и спечели първия сет с 6:2. Йорданецът бе една от изненадите в турнира, след като в първия кръг отстрани поставения под №6 Корентен Муте, който е считан за силен играч на трева.

Втората част бе далеч по-оспорвана, но българинът отново намери начин да наложи волята си. Димитров стигна до решителния пробив и затвори мача с 6:4.

Следващият съперник на Григор ще бъде Алехандро Давидович Фокина. Победителят от този двубой ще направи сериозна заявка и за атака на трофея в Майорка.

Илиян Койчев

Илиян Койчев

Автор

Видео

Кратки Видеа