Григор Димитров тръгна с успех в Майорка
Григор Димитров започна с победа участието си на турнира от сериите ATP 250 в Майорка. Най-добрият български тенисист се наложи над австралиеца Марк Полмънс с 6:1, 7:6(3).
Успехът бе важен за хасковлията и заради факта, че той сложи край на серията си от 7 поредни загубени тайбрека.
Димитров стартира мача убедително. Българинът спечели първия си сервис-гейм, след което веднага реализира пробив. В шестия гейм Григор стигна до още един брейк, а малко по-късно затвори първия сет с категоричното 6:1.
Втората част бе далеч по-равностойна. Двамата тенисисти печелеха подаванията си, а единствената точка за пробив дойде в третия гейм. Полмънс обаче успя да я отрази.
Така сетът трябваше да бъде решен с тайбрек. Димитров започна отлично и направи минипробив още в първата точка, след което бързо поведе с 3:0.
Австралиецът успя да изравни при 3:3, след като българинът загуби първа точка при разигран първи сервис. До този момент Григор бе спечелил всичките си 26 точки след вкаран първи начален удар.
Димитров отново излезе напред при 4:3 след хубав уинър от форхенд. С помощта на мрежата българинът поведе с 5:3, а мачът завърши с две поредни грешки на Полмънс.
Така Григор продължава напред в Майорка, като турнирът е последната му проверка преди „Уимбълдън“.