Капитан на Левски удостоен като почетен гражданин
Прекратилият наскоро кариерата си като активен волейболист и вече актуален треньор бивш капитан на Левски Светослав Гоцев обяви в социалните мрежи, че е бил удостоен като почетен гражданин на родния си Брезник. Ето какво написа трикратният шампион със "сините":
"Скъпи съграждани,
Изключително съм щастлив и горд, че съм удостоен със званието „Почетен гражданин на Брезник“. Но всеки, който ме познава, знае много добре, че през годините никога не съм се възприемал като нещо повече от останалите ми съграждани.
Бях едно обикновено момче, което, когато за първи път влезе във волейболната зала в Брезник, дори не подозираше, че един ден ще стигне до националния отбор на България и ще бъде капитан на Левски.
През годините винаги съм чувствал подкрепата, обичта и гордостта на хората от Брезник за успехите, които съм постигал. Затова смятам, че тази награда не е само моя – тя е на всички вас. На всички, които през годините изживяваха заедно с мен победите и загубите, радостните и трудните моменти.
Към младите хора искам да отправя само един съвет – никога да не се отказват от мечтите си, да работят упорито за тях и винаги да се гордеят, че са част от тази сплотена общност каквато е Брезник. Защото един град не се измерва с броя на жителите си, а с големината на сърцата на хората, които живеят в него.
Благодаря ви още веднъж!
Честит празник и честит събор на Брезник!"