Веласкес след Ботев Враца: Това бе поредната тренировка
Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес сподели впечатленията си от мача с Ботев Враца, последна проверка за лагера в Правец. Той разкри, че деня преди мача тимът е имал две много тежки тренировки и е било нормално да няма свежест.
„Още веднъж ще чуете от мен – това бе поредната тренировка, в която да акумулират минути играчите. Имахме тежки тренировки вчера и ми беше важно да видим как ще се представим след тях“, започна Веласкес.
„Беше много топло днес. Това е нормално за тези месеци от годинат, а никога няма да бъде оправдание за нас. От тези, с които разполагам в състава, горе-долу има баланс в игровите минути. Днес наистина се видя много умора в Гашпер и Акрам, но там нямаше кой да пусна. Считам, че им дойде добре. Обстоятелствата са такива. Може би трябваше около 60-а минута да ги изкарам, но нямаше кой да пусна. Например днес добре преценихме натоварването на Бала. Но всичко е в рамките на нормалното“, продължи испанският специалист.
„Ясно е, че ще дойде тази седмица Сентейес. Клубът ще обяви точно кога. Той е един играч, който с оглед на нашето първенство и възможности, ще създаде сериозна конкуренция. Определено може да се появи и в по-предни позиции, освен, че ще създаде конкуренция на левия бек. Със сигурност е добро попълнение“, коментира последното засега ново попълнение Веласкес.
„Има още доста време, в което да обърнем внимание на противника. Винаги изхождам от това, че е най-важно ние как ще играем. Но разбира се, както и всеки противник, както и те нас, ще ги анализираме. Ясно е, че има къде да попълваме състава. Трябва да вземем предвид, че юни месец е още доста в началото на трансферния прозорец. Вследствие на това ние се съобразяваме. Определящо е, че сме в период, в който се провежда Световно първенство. Клубът обаче работи много по селекцията“, каза още испанецът.
„Почти нищо не мога да гледам от Мондиала. Нямам време за това. Трябва да почивам, когато са мачовете, за да съм свеж за ранните тренировки. Анализирам нашата подготовка, противниците, профила на играчите, които наблюдаваме със скаутското звено. Ясно е, че искам моята страна Испания да спечели. Но няма да е лесно, защото има доста отбори на високо ниво. Вече както се казва идват мачовете на големите очаквания. Ще бъде и много трудно“, завърши Веласкес.