14 тима със заявки за новия сезон в НБЛ
24.06.2026
66
Сподели

14 тима със заявки за новия сезон в НБЛ

14 отбора подадоха заявки за участие в Националната Баскетболна Лига през 2026/2027. Всички те изпратиха своите документи в срок, който изтече на 20 юни.
Тимовете, изразили официално желанието си да бъдат част от първенството при мъжете през новия сезон са Балкан, Локомотив Пловдив, Рилски спортист, Черно море Тича, Спартак Плевен, Ботев 2012 Враца, Миньор 2015, Берое Стара Загора, Академик Бултекс 99, Левски и Шумен. Към тях се присъединяват още Политехника, Ямбол и ЦСКА.
На следващото си заседание, което ще се проведе на 30 юни, Управителният съвет на БФБаскетбол ще разгледа всички подадени заявки, а освен това, ще утвърди система и календар за провеждане на първенството.
Жребият за 2026/2027 в Националната Баскетболна Лига ще се проведе на 1 юли (сряда) от 13.00 ч. в столичната зала “Триадица”.

Илиян Койчев

Илиян Койчев

Автор

Видео

Кратки Видеа