Григор Димитров се изкачи с пет места в световната ранглиста
Григор Димитров подобри класирането си в световната ранглиста. Най-добрият български тенисист се изкачи с пет позиции и от днес е №164 в света с актив от 357 точки.
През миналата седмица 35-годишният хасковлия участва на турнира на трева от сериите „Чалънджър“ в Дъблин, където достигна до четвъртфиналите. Там Димитров записа две поредни победи за първи път от миналогодишния „Уимбълдън“.
Сега на българина му предстои участие на ATP 250 турнира на трева в Майорка. Димитров получи „уайлд кард“ за надпреварата в Испания, която ще бъде генералната му репетиция преди старта на най-престижния турнир от Големия шлем.
Григор ще играе със специална покана и на „Уимбълдън“. Най-доброто му постижение на "свещената трева" в Лондон остава полуфиналът през 2014 година.
Втората ракета на България Пьотр Нестеров пък запази позициите си и остава №396 в света със 124 точки. Димитър Кузманов загуби 68 места и вече е №443 със 108 точки. Александър Донски напредна с 11 позиции до №527 със 79 точки, като се доближи само на две места от най-доброто класиране в кариерата си.
Най-сериозен прогрес от българите през тази седмица записа Анас Маздрашки. 19-годишният тенисист скочи с цели 81 места и вече е №828 в света, което е рекордно класиране за него.
Скокът на Маздрашки идва след отличното му представяне на турнира на клей в Куртя де Арджеш, Румъния, с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът записа четири поредни победи и достигна до първия ITF финал на сингъл в кариерата си.