Ню Йорк Никс е шампион на НБА за първи път от 53 години
Ню Йорк Никс е новият шампион на НБА. „Бричовете“ победиха Сан Антонио Спърс с 94:90 като гости и затвориха финалната серия с 4:1 успеха.
Големият герой за Ню Йорк бе Джейлън Брънсън, който изигра феноменален мач и завърши с 45 точки. Лидерът на Никс добави още 3 борби и 3 асистенции, като имаше основна заслуга за първата титла на клуба от 53 години насам.
Двубоят в Тексас започна по-добре за домакините. Сан Антонио взе аванс от 23:13 след първата четвърт, но Ню Йорк постепенно се върна в мача и намали изоставането си до 37:42 на полувремето.
В третата част Спърс отново успяха да се откъснат. Домакините поведоха с двуцифрена разлика при 53:41, а в края на периода авансът им достигна 68:53.
Никс обаче направиха шампионски обрат в последната четвърт. Тимът от Ню Йорк показа характер, постепенно стопи пасива си и стигна до победата, с която сложи край на дългото чакане за титла.
Освен Брънсън, силен принос за успеха имаше и Микал Бриджис, който отбеляза 14 точки. Джош Харт завърши с дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби, а Оу Джей Анъноби добави 11 точки.
За Сан Антонио най-резултатен бе Дилан Харпър с 25 точки. Виктор Уембаняма също направи силен мач и завърши с дабъл-дабъл от 19 точки и 14 борби, но това не бе достатъчно за тима му.