Славия отмени контрола след трагедията с деца от школата
25.06.2026
95
Сподели

Славия отмени контрола след трагедията с деца от школата

Славия отмени първата си лятна контрола след тежката трагедия с две деца от академията на клуба, които загинаха при пътен инцидент на автомагистрала „Тракия“. „Белите“ трябваше да играят срещу Рилски спортист на 27 юни в Симитли, но проверката няма да се състои.

От клуба обявиха, че причината за решението е катастрофата, при която живота си загубиха двама футболисти от академията на Славия, родени през 2017 година. Загинал е и родител на едно от децата. Тежко пострадали са треньорът в школата Иван Терзийски и съпругата му, които са транспортирани в болница в Ямбол.

Младите футболисти са пътували към Албена за участие в детски турнир. Президентът на Славия Венцеслав Стефанов потвърди трагичната новина, като от клуба обявиха траур. Академията на „белите“ преустановява всякаква дейност до второ нареждане.

Контролата с Рилски спортист бе част от лятната подготовка на първия отбор на Славия. Съставът, воден от Ратко Достанич, продължава тренировките си в Банско, но проверката със самоковци няма да се проведе.

Федерации, клубове и спортисти от различни спортове изразиха съболезнования след трагедията и съпричастност към близките. ПФК Левски пък обяви, че едно от дечицата е внуче на бившия член на УС на клуба Борислав Георгиев.

 

Илиян Койчев

Илиян Койчев

Автор

Видео

Кратки Видеа